KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 9772045
*
nr 977 2045
Jan Lundquist
(f. 1935), Sverige
Akvarell, Jan Lundquist, "Stadsgården", motivet: 21 x 26
Jan Lundquist, svensk målare, tecknare och grafiker född i Stockholm 1935.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 31 augusti 2015
kl 19:27:07
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
26/8 15:47:23
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Jan Lundquist
Jan Lundquist, svensk målare, tecknare och grafiker född i Stockholm 1935.
Läs mer om Jan Lundquist
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller jan lundquist svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
4168 Färglitografi
Jan Lundquist (f. 1935), Sverige. Signerad, färgli..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:49
-
4165 Färglitografier
2 st, Jan Lundquist (f. 1935), Sverige. Stockholm...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:33
*
Jan Lundquist
Jan Lundquist, svensk målare, tecknare och grafiker född i Stockholm 1935.
Läs mer om Jan Lundquist
nr 977 2045
Jan Lundquist
(f. 1935), Sverige
Akvarell, Jan Lundquist, "Stadsgården", motivet: 21 x 26
Jan Lundquist, svensk målare, tecknare och grafiker född i Stockholm 1935.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.000 kr |
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 31 augusti 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
26/8 15:47:23 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Jan Lundquist
Jan Lundquist, svensk mÃ¥lare, tecknare och grafiker född i Stockholm 1935.Läs mer om Jan Lundquist
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller jan lundquist svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
4168 Färglitografi
Jan Lundquist (f. 1935), Sverige. Signerad, färgli..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:49 -
4165 Färglitografier
2 st, Jan Lundquist (f. 1935), Sverige. Stockholm...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:33